Do naší velké rodiny přibyla další prodejna!

17.06.2020

Obec Žerotín

Jak již název obce napovídá, obec Žerotín je historicky spjata s moravským šlechtickým rodem Žerotínů.

První písemná zmínka o obci pochází z kapitulních listin olomouckého biskupa Zdíka z roku 1131, píše se v nich o kamenné tvrzi, která tenkrát patřila s okolním dvorem a roubenými příbytky k církevnímu majetku. Starý rytířský rod pánů z Žerotína vlastnil později tvrz i okolní pozemky s rozsáhlými rybníky až do 15. století. Dalších tři sta let patřil Žerotín augustiniánům ze šternberského kláštera, kteří si na místě původní tvrze nechali vystavět letní rezidenci se zahradou v anglickém stylu. V 19. stol. pak prošel celý zámecký areál i s rozsáhlou zahradou nákladnou rekonstrukcí. V současnosti není bohužel přístupný veřejnosti.

K dalším pamětihodnostem obce patří také kaple sv. Marty – patronky obce, které jsou v Žerotíně zasvěceny každoročně v červenci tradiční hody. Ke společenským setkáním a sportovním akcím slouží pěkný areál s tenisovými kurty a fotbalovým hřištěm. Milovníci vodních radovánek a příjemného osvěžení v letních dnech rádi navštěvují víceúčelovou vodní nádrž. (zdroj textu a fotek: web obce Žerotín)

Od 11. 6. 2020 se prodejna v Žerotíně stala v pořadí 96. prodejnou našeho družstva!

Co se pro zákazníky změnilo?

Nyní v prodejně naleznete rozšířený výběr zboží, nové chladicí vitríny a nový samoobslužný prodej, který je základem moderní prodejny, ale hlavně základem spokojenosti zákazníků. Čerstvé pečivo, uzeniny a mléčné výrobky nesmí chybět. Jak se Vám prodejna líbí?

Jsme místní obchod s tradicí a jsme tu pro Vás!

Zpět
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací