Znáte Lipinku?

28.02.2020

Nezapomínáme ani na menší obce a na naše věrné zákazníky. Proto jsme v měsíci únoru zmodernizovali další prodejnu, tentokrát v podhorské obci Lipinka na pomezí Úsovské vrchoviny.

Něco málo o obci Lipinka

Obec je obklopena ze všech stran hlubokými lesy a krásnou přírodou. Od severu je chráněna památnou horou Bradlo a Kočičí skálou, ze západu Ostrou horou a z jihu vrchem Skalka a lesem Kárníkem. První zmínka o malé osadě Lipinka, jejíž název byl odvozen od staročeského slova lípí (lipového porostu), pochází patrně z roku 1371. Osada byla součástí úsovského panství, její obyvatelé se převážně živili těžbou dřeva z okolních lesů, pálením dřevěného uhlí a později také výrobou košťat, řešet a sít. V chudých rodinách si také častokrát přivydělávali tkaním lnu. Každý, kdo dnes Lipinku navštíví, bude příjemně překvapen. Tato malebná vesnička, ukrytá v kopcích a obklopená panenskou přírodou, je dnes vyhledávanou chatovou oblastí. Pro nádherné výhledy, čistou přírodu a zajímavé turistické lokality (vrch Bradlo, Kočičí skály) je oblíbeným cílem pěších túr i cyklistických výletů.

Co se v prodejně změnilo?

Nyní v prodejně naleznete rozšířený výběr zboží, nové chladící vitríny a samoobslužný prodej, který je základem moderní prodejny a hlavně - spokojenosti zákazníků. Čerstvé pečivo, uzeniny a mléčné výrobky nesmí chybět. Jak se Vám prodejna líbí?

Jsme místní obchod s tradicí a jsme tu pro Vás!

Zpět
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací